BROOKS INSTRUMENT
Ultra kompakt gasflowkontrol til bord- og laboratoriesystemer
GC-serien leverer præcis og stabil gasflow kontrol i et ultra kompakt format på 20 × 40 × 60 mm.
Designet til ikke-GMP bordbaseret til bioteknologi, laboratoriesystemer og den kombinerer GC værdibaseret MEMS-teknologi med praktisk ydeevne og mulighed for in-situ kalibrering.
“Designed for non-GMP tabletop” means the product is intended for:
| Certifikater | Safe area |
|---|---|
| Datakommunikation | Modbus RTU (RS-485) 0-5V, 0-10V 0-20mA, 4-20mA |
| Differenstryk | 0,35 - 2 bar |
| Differenstryk max | 2 bar |
| Differenstryk min | 0,35 bar |
| Display | Nej |
| Flow | 210 - 5000 SCCM |
| Funktion | Mass flow controller |
| Gentagelsesnøjagtighed | ±0.25% Set Point |
| Godkendelser | RoHS, REACH, CE |
| I O-porte - Analog | RS485, Analog (0–5 V), Analog (0–10 V), Analog (0–20 mA), Analog (4–20 mA) |
| Lækrate | 2x10-9 atm cc/sec He |
| Linearitet | Included in accuracy |
| Materiale hus | AISI 316 |
| Materiale O-ring | FKM |
| Materiale tætninger | FKM |
| Medietemperatur fra | 0 °C |
|---|---|
| Medietemperatur til | 50 °C |
| Nulstabilitet | ≤0.2% F.S. per year |
| Nøjagtighed | 0,6 % |
| Reguleringsområde | 210 - 5000 SCCM N2 |
| Responstid | ≤5 seconds for setpoints at ≤10% F.S |
| Sprængtryk | 20 bar |
| Temperaturkoefficient | Typical Offset: <0.05% of F.S. per °C |
| Temperaturområde fra | 0 °C |
| Temperaturområde lager fra | 0 °C |
| Temperaturområde lager til | 50 °C |
| Temperaturområde til | 50 °C |
| Tryk | 5 bar |
| Trykområde max | 10 bar |
| Type ventil | NC |
Ultra kompakt gasflowkontrol til bord- og laboratoriesystemer
GC-serien leverer præcis og stabil gasflow kontrol i et ultra kompakt format på 20 × 40 × 60 mm.
Designet til ikke-GMP bordbaseret til bioteknologi, laboratoriesystemer og den kombinerer GC værdibaseret MEMS-teknologi med praktisk ydeevne og mulighed for in-situ kalibrering.
“Designed for non-GMP tabletop” means the product is intended for:
M&S’ vinkelfiltre og snavssamlere er udviklet til effektiv filtrering og opsamling af procesrester i fødevareindustrien, hvor driftssikkerhed, hygiejne og nem service er afgørende. Et vinkelfilter til fødevarer anvendes til pumpbare medier og beskytter kritiske komponenter som pumper, ventiler og varmevekslere mod slid, tilstopning og uplanlagte driftsstop.
Når det kommer til komponenter, der skal anvendes i fødevareproduktion, sætter vi kvalitet og sikkerhed i højsædet for at sikre, at de lever op til de højeste standarder og følger branchens regler. Ved valg af komponenter er materialevalg, korrekt godkendelse, kompatibilitet og pålidelighed helt afgørende faktorer i denne branche. Hver komponent skal vælges omhyggeligt og tilpasses for at imødekomme de strenge krav, der stilles.
Nu kan du få præfabrikerede og konfigurerbare trykdæksler leveret på kun 2 uger – en hurtig og fleksibel løsning, der sparer dig både tid og besvær.
Efterhånden som kravene til pålidelig niveau- og flowmåling stiger, bliver behovet for smartere og mere robust teknologi stadig vigtigere. Med Rosemount 1208 niveau- og flowradar præsenterer vi hos OEM Automatic en ny, berøringsfri niveauradar, der kombinerer høj præcision med nem installation – uanset om det er vand, havre eller kemikalier.
Vi tilbyder et bredt udvalg af Tescom trykregulatorer, der dækker alt fra laboratorieanalyser til industrielle gasinstallationer. Tescom er kendt for sin høje kvalitet, fleksibilitet og pålidelighed – uanset om du arbejder med brandfarlige gasser, kalibreringsudstyr eller trykpaneler.
Har I brug for et tankdæksel eller tanklåg, der opfylder specifikke krav? Så er I kommet til det rigtige sted. Hos OEM Automatic Klitsø samarbejder vi med den tyske producent Zimmerlin for at kunne tilbyde kundetilpassede tankdæksler og tanklåg i rustfrit og syrefast stål – velegnede til både indendørs og udendørs miljøer.
Zimmerlin er en erfaren og innovativ producent med høj teknisk ekspertise og stort fokus på kvalitet og kundeønsker. Uanset om I søger en standardløsning eller har behov for en specialdesignet konstruktion, er de – og vi – en pålidelig partner gennem hele processen.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Pris | |
|---|---|---|---|
Mass flow controller GC50 210 SCCM - 5000 SCCM
Art:
GC50
Kopieret
|
|
||
Mass flow controller GC51 210 - 5000 SCCM
Art:
GC51
Kopieret
|
|
Vælg en variant på listen