TAKEX
FZV191YBC er en konvergent fiberfotosensor med direkte detektion, der registrerer objekter med forskellige farver på samme afstand. Den kan registrere mørke objekter på lyse baggrunde og endda gennemsigtige objekter. Velegnet, når du ønsker at blende baggrunden ud. Den meget fleksible fiber kan trækkes rundt om skarpe hjørner og kanter uden at miste lys. Fiberen er velegnet til Takex fiberforstærkere.
| Bending Radius Min | 1 |
|---|---|
| Distance max | 6 mm |
| Distance min. | 0 mm |
| Fiber Length | 2000 |
| Fiber Material | Plast |
| Fotocelleteknik | Direkte aftastende fiber |
| Material Fiber Casing | Polyeten |
| Materiale hus | ABS-plast |
| Materiale linse | Polyester |
| Temperaturområde fra | -30 °C |
| Temperaturområde til | 70 °C |
FZV191YBC er en konvergent fiberfotosensor med direkte detektion, der registrerer objekter med forskellige farver på samme afstand. Den kan registrere mørke objekter på lyse baggrunde og endda gennemsigtige objekter. Velegnet, når du ønsker at blende baggrunden ud. Den meget fleksible fiber kan trækkes rundt om skarpe hjørner og kanter uden at miste lys. Fiberen er velegnet til Takex fiberforstærkere.