| Afskærmet | Nej |
|---|---|
| Antal poler | 3 |
| Contact Embodiment | Vinklet han |
| Drag Chain Tested | Nej |
| Farve kabel | Sort |
| IP-klasse | IP67 |
| Kabel diameter | 4,7 +0,30/-0,10 mm |
| Kabellængde | 5 m |
| LED-indikering | Nej |
| Materiale kabel | PUR/PVC |
| Materiale kontakter | TPU (WSOR) |
|---|---|
| Spænding max | 60 V |
| Strøm maks | 3 A |
| Temperaturområde fast anvendelse fra | -30 °C |
| Temperaturområde fleksibel anvendelse fra | -5 °C |
| Temperaturområde fleksibel anvendelse til | 80 °C |
| Tilslutning | M8 |
| Tværsnit | 0,25 mm² |
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
I mange år har kviksølvsafbrydere været anvendt i industrien, særligt i lifte og andre tunge maskiner, på grund af deres pålidelighed og holdbarhed. Men med stigende fokus på miljø- og sundhedsrisici er det blevet afgørende at erstatte dem med sikrere alternativer som DIS-sensorer.
Senseca styrker sin position med opkøbet af Biral og Geonica, der bringer ekspertise inden for miljømåling og sensorteknologi. Dette strategiske skridt kombinerer avanceret teknologi og bæredygtige løsninger til Smart City-udvikling, vedvarende energi og præcisionsmålinger.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
OEM Automatic Klitsø styrker nu sit samarbejde med Emerson og påtager sig et udvidet ansvar for flere af deres førende varemærker på det danske marked. Det inkluderer blandt andet Aventics, ASCO, Tescom, AFAG og AGI – alle kendt for høj kvalitet og pålidelighed inden for industriel automation.
En af de vigtigste faktorer ved valg af en centrifugalpumpe er begrebet “total løftehøjde” (Total Head). En misforståelse af dette kan føre til valg af en pumpe, der enten ikke leverer den ønskede ydeevne eller får hyppige driftsstop, hvilket i sidste ende påvirker hele systemet.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Antal poler | Coding | Contact Embodiment | Kabel diameter | Kabellængde | Spænding max | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
M8 sensorkabel, 90° han 3-polet, 5m PUR kabel
Art:
403007P02M050
Kopieret
|
3
|
|
Vinklet han
|
4,7 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
60 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, lige han 4-polet, 2m PUR kabel
Art:
404006P02M020
Kopieret
|
4
|
|
Lige han
|
5,0 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
30 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, lige han 4-polet, 5m PUR kabel
Art:
404006P02M050
Kopieret
|
4
|
|
Lige han
|
5,0 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
30 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, lige han 4-polet, 10m PUR kabel
Art:
404006P02M100
Kopieret
|
4
|
A
|
Lige han
|
5,0 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
30 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, lige han 3-polet, 2m PUR kabel
Art:
403006P02M020
Kopieret
|
3
|
|
Lige han
|
4,7 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
60 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, lige han 3-polet, 5m PUR kabel
Art:
403006P02M050
Kopieret
|
3
|
|
Lige han
|
4,7 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
60 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, lige han 3-polet, 10m PUR kabel
Art:
403006P02M100
Kopieret
|
3
|
|
Lige han
|
4,7 +0,30/-0,10 mm
|
10 m
|
60 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, 90° han 4-polet, 2m PUR kabel
Art:
404007P02M020
Kopieret
|
4
|
|
Vinklet han
|
5,0 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
30 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, 90° han 4-polet, 5m PUR kabel
Art:
404007P02M050
Kopieret
|
4
|
|
Vinklet han
|
5,0 +0,30/-0,10 mm
|
5 m
|
30 V
|
|
||
|
M8 sensorkabel, 90° han 3-polet, 2m PUR kabel
Art:
403007P02M020
Kopieret
|
3
|
|
Vinklet han
|
4,7 +0,30/-0,10 mm
|
2 m
|
60 V
|
|
Vælg en variant på listen