| Farve | Rød |
|---|---|
| Tilslutningstværsnit min | 0,5 mm² |
| Tilslutningstværsnit maks | 1,5 mm² |
| Conductor shape | Flat plug acc. DIN 46245 Teil 1 – 3 |
| Nominel ledertværsnit fra (AWG) | 20 |
| Nominel ledetværsnit til (AWG) | 16 |
| Længde | 18,8 mm |
| Diameter of feed-in funnel | 3,5 mm |
| Conductor material | Kobber |
| Contact surface | Fortinnet |
| Soldered | Nej |
|---|---|
| Temperaturområde drift fra | -10 °C |
| Temperaturområde drift til | 75 °C |
| Tariff code | 85369010 |
| Oprindelsesland | TW |
| Vægt | 0,78 g |
| Pakningsstørrelse | 100 pc |
| Materiale isolation | Udvidet PVC |
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Vi tilbyder et komplet sortiment af strømforsyninger, redundante systemer, DC-UPS og en række specialtilpassede enheder til f.eks. eksplosionsfarlige miljøer (ATEX) eller NEC class 2-kredsløb fra vores producent PULS. Strømforsyninger til 110 V DC indspænding med strømkapacitet fra 0,6 A op til 20 A (24 V DC).
Lær mere om, hvordan innovative kabelgennemføringssystemer kan imødekomme nutidens industrielle udfordringer ved at spare tid, forenkle installationen og tilbyde enestående fleksibilitet. Følg med, når vi dykker ned i, hvordan vores kabelgennemføringssystemer fra Conta-Clip påvirker industrielle installationer
En ny produktserie fra Auer Signal lanceres i løbet af 2025, og de første modeller er nu klar til markedet. Serien er kendetegnet ved høj ydeevne, fleksibilitet og smarte funktioner – alt samlet i et moderne og robust design.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Farve | Tilslutningstværsnit min | Tilslutningstværsnit maks | Conductor shape | Nominel ledertværsnit fra (AWG) | Nominel ledetværsnit til (AWG) | Længde | Diameter of feed-in funnel | DIN size | Vægt | Pakningsstørrelse | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
FSH 1/2,8
Art:
2549.0
Kopieret
|
Rød
|
0,5 mm²
|
1,5 mm²
|
Flat plug acc. DIN 46245 Teil 1 – 3
|
20
|
16
|
18,8 mm
|
3,5 mm
|
|
0,78 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 1/I 1.5mm 4.8x0.5 Spade crimp - RED
Art:
31201.0
Kopieret
|
Rød
|
0,5 mm²
|
1,5 mm²
|
Flat plug acc. DIN 46245 Teil 1 – 3
|
20
|
16
|
18,8 mm
|
3,5 mm
|
|
0,09 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 1/I 1.5mm 4.8x0.8 Spade crimp - RED
Art:
31200.0
Kopieret
|
Rød
|
0,5 mm²
|
1,5 mm²
|
Flat plug acc. DIN 46245 Teil 1 – 3
|
20
|
16
|
18,8 mm
|
3,5 mm
|
|
0,78 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 1/6,3
Art:
2550.0
Kopieret
|
Rød
|
0,5 mm²
|
1,5 mm²
|
Flat plug acc. DIN 46245 Teil 1 – 3
|
20
|
16
|
21 mm
|
3,5 mm
|
6,3 - 1
|
1,1 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 2,5/4,8
Art:
30986.0
Kopieret
|
Blå
|
1,5 mm²
|
2,5 mm²
|
Flat plug acc. DIN 46245 Teil 1 – 3
|
16
|
14
|
19,5 mm
|
4,3 mm
|
|
0,83 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 2.5/6.3 Blue Female Spade Crimp
Art:
2551.0
Kopieret
|
Blå
|
1,5 mm²
|
2,5 mm²
|
Flat plug acc. DIN 46245 Teil 1 – 3
|
16
|
14
|
21 mm
|
4,3 mm
|
6,3 - 2,5
|
1,1 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 6/6,3
Art:
2552.0
Kopieret
|
Gul
|
4 mm²
|
6 mm²
|
Flat plug acc. DIN 46245 Teil 1 – 3
|
12
|
10
|
23,8 mm
|
6,2 mm
|
6,3 - 6
|
1,8 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 1 1.5mm spade crimp 6.3mm Rød
Art:
2553.0
Kopieret
|
Rød
|
0,5 mm²
|
1,5 mm²
|
|
20
|
16
|
21,5 mm
|
2,7 mm
|
|
1,31 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 2,5 2.5mm spade crimp 6.3mm Blå
Art:
2554.0
Kopieret
|
Blå
|
1,5 mm²
|
2,5 mm²
|
|
16
|
14
|
21,8 mm
|
3,2 mm
|
|
1,41 g
|
100 pc
|
|
||
FSH 4-6 6mm spade crimp, 6.3mm gul
Art:
30987.0
Kopieret
|
Gul
|
4 mm²
|
6 mm²
|
|
12
|
10
|
25,4 mm
|
6,2 mm
|
|
2,03 g
|
50 pc
|
|
||
FSH A 2.5 2.5mm Piggy back crimp Blå
Art:
2556.0
Kopieret
|
Blå
|
1,5 mm²
|
2,5 mm²
|
|
16
|
14
|
21,2 mm
|
4,3 mm
|
|
1,5 g
|
100 pc
|
|
||
FSH A 6 6mm spade crimp gul
Art:
30988.0
Kopieret
|
Gul
|
4 mm²
|
6 mm²
|
|
12
|
10
|
25 mm
|
5,8 mm
|
|
2,03 g
|
100 pc
|
|
||
FST 1/2.8 1.5mm spade crimp, 2.8mm Rød
Art:
30989.0
Kopieret
|
Rød
|
0,5 mm²
|
1,5 mm²
|
|
20
|
16
|
22,2 mm
|
3,5 mm
|
|
0,63 g
|
100 pc
|
|
||
FST 1/2.8 Male spade crimp, 2.8mm - RED
Art:
2557.0
Kopieret
|
Rød
|
0,5 mm²
|
1,5 mm²
|
|
20
|
16
|
22,2 mm
|
3,5 mm
|
|
0,73 g
|
100 pc
|
|
||
FST 1/6.3 1.5mm spade crimp, 6.3mm
Art:
2558.0
Kopieret
|
Rød
|
0,5 mm²
|
1,5 mm²
|
|
20
|
16
|
21,5 mm
|
3,5 mm
|
|
0,93 g
|
100 pc
|
|
||
FST 2,5/6,3
Art:
2559.0
Kopieret
|
Blå
|
1,5 mm²
|
2,5 mm²
|
|
16
|
14
|
21,3 mm
|
4,3 mm
|
|
1 g
|
100 pc
|
|
Vælg en variant på listen