Generel data |
|
|---|---|
| Montage | Skrue på |
| Farve | Sort |
| IP-klasse | IP66 |
| Godkendelser | Pending, cUL, UL |
| NEMA class | 4x Pending |
| Længde | 81 mm |
| Bredde | 64 mm |
| Højde | 24,2 mm |
| Installeret højde | 24,2 mm |
Monterings specifikationer |
|
| Længde af udskæring | 46 mm |
| Bredde af udskæring | 36 mm |
| Antal skruehuller | 4 pc |
| Diameter på skruehullerne | 5,5 mm |
| Fastgørelsesskruer str. | M5 |
| Moment på fastgørelsesskruer | 3 |
Materialer |
|
| Materiale | Polyamid 6.6 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Glasfiberforstærket | Ja |
| Flammeklasse | V-0 |
| Materiale | Polyurethan |
| Silikonefri | Ja |
| Halogenfri | Ja |
| Temperaturområde drift fra | -40 °C |
| Temperaturområde drift til | 120 °C |
| Godkendelser | Pending, cUL, UL |
Godkendelser |
|
| UL test standard | UL 508A |
| cUL test standard | C22.2 No. 14-18 |
Yderligere data |
|
| Tariff code | 39259020 |
| Oprindelsesland | DE |
| Vægt | 59,4 g |
| Pakningsstørrelse | 1 pc |
Conta-Clip KDSI-SR Inverse Modular Kabelgennemføringer tilbyder en fleksibel og effektiv løsning til kabelgennemføringer i styretavler, maskiner og elektriske kabinetter.
Systemet består af en todelt ramme, der låser sig sammen uden brug af værktøj, hvilket muliggør hurtig og nem installation fra ydersiden af kabinettet.
Med TPE-pakninger sikrer du tætning i henhold til beskyttelsesklasse IP66, hvilket beskytter mod støv og vand.
KDSI-SR systemet er kompatibelt med standardudskæringer til 4-, 10-, 16- og 24-polede kraftstik og er ideelt til både kabler med og uden stik.
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Vi tilbyder et komplet sortiment af strømforsyninger, redundante systemer, DC-UPS og en række specialtilpassede enheder til f.eks. eksplosionsfarlige miljøer (ATEX) eller NEC class 2-kredsløb fra vores producent PULS. Strømforsyninger til 110 V DC indspænding med strømkapacitet fra 0,6 A op til 20 A (24 V DC).
Lær mere om, hvordan innovative kabelgennemføringssystemer kan imødekomme nutidens industrielle udfordringer ved at spare tid, forenkle installationen og tilbyde enestående fleksibilitet. Følg med, når vi dykker ned i, hvordan vores kabelgennemføringssystemer fra Conta-Clip påvirker industrielle installationer
En ny produktserie fra Auer Signal lanceres i løbet af 2025, og de første modeller er nu klar til markedet. Serien er kendetegnet ved høj ydeevne, fleksibilitet og smarte funktioner – alt samlet i et moderne og robust design.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Montage | NEMA class | Længde | Bredde | Højde | Installeret højde | Længde af udskæring | Bredde af udskæring | Antal skruehuller | Diameter på skruehullerne | Fastgørelsesskruer str. | Moment på fastgørelsesskruer | Glasfiberforstærket | Materiale | Godkendelser | UL test standard | cUL test standard | Vægt | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KDSI-SR 1-4
Art:
28880.4
Kopieret
|
Skrue på
|
4x Pending
|
81 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
46 mm
|
36 mm
|
4 pc
|
5,5 mm
|
M5
|
3
|
Ja
|
Polyurethan
|
Pending, cUL, UL
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
59,4 g
|
|
||
|
KDSI-SR 6/10
Art:
28881.4
Kopieret
|
Skrue på
|
4x Pending
|
106 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
68,5 mm
|
36 mm
|
4 pc
|
5,5 mm
|
M5
|
3
|
Ja
|
Polyurethan
|
Pending, cUL, UL
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
75 g
|
|
||
|
KDSI-SR 8/16
Art:
28882.4
Kopieret
|
Skrue på
|
4x
|
126 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
91 mm
|
36 mm
|
4 pc
|
5,5 mm
|
M5
|
3
|
Ja
|
Polyurethan
|
cUL, UL
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
81,8 g
|
|
||
|
KDSI-SR 10/24
Art:
28883.4
Kopieret
|
Skrue på
|
4x Pending
|
153 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
113,5 mm
|
36 mm
|
4 pc
|
5,5 mm
|
M5
|
3
|
Ja
|
Polyurethan
|
cUL, UL
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
95,2 g
|
|
||
KDSI-SET 1-4
Art:
28890.4
Kopieret
|
Skrue på
|
|
81 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
46 mm
|
36 mm
|
4 pc
|
5,5 mm
|
M5
|
3
|
Ja
|
Polyurethan
|
UL, cUL, NEMA 4x, NEMA 12
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
34,04 g
|
|
||
|
KDSI-SET 6/10
Art:
28891.4
Kopieret
|
Skrue på
|
|
106 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
68,5 mm
|
36 mm
|
4 pc
|
5,5 mm
|
M5
|
3
|
Ja
|
Polyurethan
|
UL, cUL, NEMA 4x, NEMA 12
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
57,37 g
|
|
||
|
KDSI-SET 8/16
Art:
28892.4
Kopieret
|
Skrue på
|
|
126 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
91 mm
|
36 mm
|
4 pc
|
5,5 mm
|
M5
|
3
|
Ja
|
Polyurethan
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
59,08 g
|
|
||
|
KDSI-SET 10/24
Art:
28893.4
Kopieret
|
Skrue på
|
|
153 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
113,5 mm
|
36 mm
|
4 pc
|
5,5 mm
|
M5
|
3
|
Ja
|
Polyurethan
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
81,61 g
|
|
||
KDSI-AD 1-4 cover
Art:
28885.4
Kopieret
|
Clip on
|
|
81 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
20 g
|
|
||
|
KDSI-AD 6/10 cover
Art:
28886.4
Kopieret
|
Clip on
|
|
106 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-95
|
20 g
|
|
||
|
KDSI-AD 8/16 cover
Art:
28887.4
Kopieret
|
Clip on
|
|
126 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UL, cUL, NEMA 4x, NEMA 12
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
20 g
|
|
||
|
KDSI-AD 10/24
Art:
28888.4
Kopieret
|
Clip on
|
|
153 mm
|
64 mm
|
24,2 mm
|
24,2 mm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
cUL, UL, NEMA 4x, NEMA 12
|
UL 508A
|
C22.2 No. 14-18
|
20 g
|
|
||
|
KDSI-AVR låseelement
Art:
28894.4
Kopieret
|
Clip on
|
|
77 mm
|
62 mm
|
9 mm
|
5 mm
|
|
|
|
|
|
|
|
|
UL, cUL, NEMA 4x, NEMA 12
|
|
|
2,9 g
|
|
Vælg en variant på listen