Generel data |
|
|---|---|
| Montage | Skrue |
| Farve | Sort |
| IP-klasse | IP66 |
| Længde | 126 mm |
| Bredde | 64 mm |
| Højde | 24,2 mm |
| Installeret højde | 24,2 mm |
Monterings specifikationer |
|
| Længde af udskæring | 86 mm |
| Bredde af udskæring | 36 mm |
| Antal skruehuller | 4 pc |
| Diameter på skruehullerne | 5,5 mm |
| Fastgørelsesskruer str. | M5 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Moment på fastgørelsesskruer | 3 |
Materialer |
|
| Glasfiberforstærket | Ja |
| Flammeklasse | V-0 |
| Materiale | TPE |
| Silikonefri | Ja |
| Halogenfri | Ja |
| Temperaturområde drift fra | -40 °C |
| Temperaturområde drift til | 120 °C |
Yderligere data |
|
| Tariff code | 39259020 |
| Oprindelsesland | DE |
| Pakningsstørrelse | 1 pc |
Conta‑Clip KDSI‑SR‑G Inverse modulære kabelgennemføringssystem er en fleksibel og modulært opbygget løsning til kontrolskabe, kabinetter og maskiner.
Produktet gør installation og senere service nemmere, da rammen er todelt og kan monteres udefra med en split‑ramme. Rammedelene fastlåses uden værktøj via en horisontal låsemekanisme (“latching”) og anvender en tappet (“dovetail”) løsning for sikker samling.
Systemet indeholder overlappende TPE‑pakninger som forsegling både indvendigt og udvendigt, hvilket sikrer en beskyttelse op til IP66 mod støv og vand.
KDSI‑SR‑G passer til standardudskæringer for 4‑, 10‑, 16‑ og 24‑polede heavy‑duty stik, og kan bruges til kabler både med og uden stik.
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Vi tilbyder et komplet sortiment af strømforsyninger, redundante systemer, DC-UPS og en række specialtilpassede enheder til f.eks. eksplosionsfarlige miljøer (ATEX) eller NEC class 2-kredsløb fra vores producent PULS. Strømforsyninger til 110 V DC indspænding med strømkapacitet fra 0,6 A op til 20 A (24 V DC).
Lær mere om, hvordan innovative kabelgennemføringssystemer kan imødekomme nutidens industrielle udfordringer ved at spare tid, forenkle installationen og tilbyde enestående fleksibilitet. Følg med, når vi dykker ned i, hvordan vores kabelgennemføringssystemer fra Conta-Clip påvirker industrielle installationer
En ny produktserie fra Auer Signal lanceres i løbet af 2025, og de første modeller er nu klar til markedet. Serien er kendetegnet ved høj ydeevne, fleksibilitet og smarte funktioner – alt samlet i et moderne og robust design.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Længde | Længde af udskæring | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|
|
KDSI-SR-G 8/16
Art:
29102.4
Kopieret
|
126 mm
|
86 mm
|
|
||
|
KDSI-SR-G 10/24
Art:
29103.4
Kopieret
|
153 mm
|
112 mm
|
|
Vælg en variant på listen