AUER SIGNAL
ILL LED-rampen er hovedsageligt udviklet til belysning i mobile applikationer, som f.eks. trolleyskabe eller hyttebelysning hvor der stilles krav til lavt strømforbrug eller vibrationsbestandighed. Levetiden er vurderet til at være op til 100.00 h.
Data |
|
|---|---|
| Farve linse | Klar |
| Farve hus | Hvid |
| IP-klasse | IP44 |
| Lyskilde | LED |
| Nominel spænding | 24 V AC/DC |
| Montering | Uafhængig |
| Aktivering | Ingen aktivering |
| Spændingsområde | 17-54 V AC/17-73 V DC |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Kabel indgang | Bund |
| Lampeeffekt | 13 W |
| Længde | 419 mm |
| Bredde | 65 mm |
| Højde | 34 mm |
| Levetid | 30,000 h |
| Driftstemperatur | -25°C … +50°C |
ILL LED-rampen er hovedsageligt udviklet til belysning i mobile applikationer, som f.eks. trolleyskabe eller hyttebelysning hvor der stilles krav til lavt strømforbrug eller vibrationsbestandighed. Levetiden er vurderet til at være op til 100.00 h.
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Vi tilbyder et komplet sortiment af strømforsyninger, redundante systemer, DC-UPS og en række specialtilpassede enheder til f.eks. eksplosionsfarlige miljøer (ATEX) eller NEC class 2-kredsløb fra vores producent PULS. Strømforsyninger til 110 V DC indspænding med strømkapacitet fra 0,6 A op til 20 A (24 V DC).
Lær mere om, hvordan innovative kabelgennemføringssystemer kan imødekomme nutidens industrielle udfordringer ved at spare tid, forenkle installationen og tilbyde enestående fleksibilitet. Følg med, når vi dykker ned i, hvordan vores kabelgennemføringssystemer fra Conta-Clip påvirker industrielle installationer
En ny produktserie fra Auer Signal lanceres i løbet af 2025, og de første modeller er nu klar til markedet. Serien er kendetegnet ved høj ydeevne, fleksibilitet og smarte funktioner – alt samlet i et moderne og robust design.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | IP-klasse | Nominel spænding | Aktivering | Spændingsområde | Lampeeffekt | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ILL42 LED lys bar IP44 24V UC
Art:
805100405
Kopieret
|
IP44
|
24 V AC/DC
|
Ingen aktivering
|
17-54 V AC/17-73 V DC
|
13 W
|
|
||
ILL42 LED lys bar IP40 230V AC on/off
Art:
805110413
Kopieret
|
IP40
|
110-240 V AC
|
Switch
|
90-250 V
|
30 W
|
|
||
ILL42 LED lys bar IP44 230V AC
Art:
805100413
Kopieret
|
IP44
|
110-240 V AC/DC
|
Ingen aktivering
|
90-250 V
|
30 W
|
|
||
ILL42 LED lys bar IP40 24V UC on/off
Art:
805110405
Kopieret
|
IP40
|
24 V AC/DC
|
Switch
|
17-54 V AC/17-73 V DC
|
13 W
|
|
Vælg en variant på listen