AUER SIGNAL
Stort, tydeligt signallys til indendørs og udendørs brug.
Linsen har en bajonetfatning med låsefunktion.
Låseknappen holdes nede, når linsen skal fjernes ved udskiftning af pæren.
Fås i farverne: orange, rød, klar, blå, grøn og gul.
Data |
|
|---|---|
| Farve linse | Orange |
| Farve hus | Sort |
| IP-klasse | IP65 |
| Lyskilde | Glødelampe |
| Lystype | Stabil |
| Vægt | 230 g |
| Antal tilvalgsmoduler | 1 pc |
| Koblingsklemme | 2,5 mm² |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Diameter | 120 mm |
| Lampeeffekt | 25 W |
| Lampesokkel | Ba15d |
| Højde | 102 mm |
| Nominel forsyningsspænding | 12-24 V |
| Driftstemperatur | -30°C ... 60°C |
Stort, tydeligt signallys til indendørs og udendørs brug.
Linsen har en bajonetfatning med låsefunktion.
Låseknappen holdes nede, når linsen skal fjernes ved udskiftning af pæren.
Fås i farverne: orange, rød, klar, blå, grøn og gul.
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Vi tilbyder et komplet sortiment af strømforsyninger, redundante systemer, DC-UPS og en række specialtilpassede enheder til f.eks. eksplosionsfarlige miljøer (ATEX) eller NEC class 2-kredsløb fra vores producent PULS. Strømforsyninger til 110 V DC indspænding med strømkapacitet fra 0,6 A op til 20 A (24 V DC).
Lær mere om, hvordan innovative kabelgennemføringssystemer kan imødekomme nutidens industrielle udfordringer ved at spare tid, forenkle installationen og tilbyde enestående fleksibilitet. Følg med, når vi dykker ned i, hvordan vores kabelgennemføringssystemer fra Conta-Clip påvirker industrielle installationer
En ny produktserie fra Auer Signal lanceres i løbet af 2025, og de første modeller er nu klar til markedet. Serien er kendetegnet ved høj ydeevne, fleksibilitet og smarte funktioner – alt samlet i et moderne og robust design.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Farve linse | Pris | |
|---|---|---|---|---|
WLG fast lys orange
Art:
822501900
Kopieret
|
Orange
|
|
||
WLG fast lys rød
Art:
822502900
Kopieret
|
Rød
|
|
||
WLG fast lys klar
Art:
822504900
Kopieret
|
Klar
|
|
||
WLG fast lys blå
Art:
822505900
Kopieret
|
Blå
|
|
||
WLG fast lys grøn
Art:
822506900
Kopieret
|
Grøn
|
|
||
WLG fast lys gul
Art:
822507900
Kopieret
|
Gul
|
|
Vælg en variant på listen