SUCO
Kompakt pressostat i rustfrit stål med skiftekontakt til spænding op til 250 V. Meget god overtryksbeskyttelse. Kraftigt DIN-stik for enkel elektrisk tilslutning. Almindelige applikationsområder er vandanlæg eller applikationer til andre medier, som er kompatible med rustfrit stål.
0184 er med membran, og 0185 er stempelversion for højere tryk.
Optioner:
• Membran og pakninger i EPDM eller Viton
• Andre gevind
• FDA-godkendt silikonemembran til 0184
| Contact load max ac | 4 A |
|---|---|
| Contact load max dc | 0,25 A |
| Elektrisk tilslutning | DIN EN 175301-803-A |
| Funktion | Vekslende kontakt |
| Godkendelser | CSA US, RoHS II |
| IP-klasse | IP65 |
| Levetid mekanisk | 1 mio skift |
| Materiale hus | Rustfrit stål 303 |
| Materiale medieberørte del | NBR, Rustfrit stål 303 |
| Materiale membran | NBR |
| Max afvigelse | ±0,2 |
| Max antal ændringer pr. minut | 200 |
| Max arbejdsområde | 5 bar |
| Max tryk | 300 bar |
| Medietemperatur fra | -40 °C |
|---|---|
| Medietemperatur til | 100 °C |
| Min arbejdsområde | 0,5 bar |
| Omgivelsestemperatur fra | -20 °C |
| Omgivelsestemperatur til | 80 °C |
| Pressure type | Relativt tryck |
| Spænding AC/DC maks | 250 V |
| Spænding AC/DC min | 10 V |
| Trykområde max | 5 bar |
| Trykområde min | 0,5 bar |
| Tryktilslutning | 1/4 BSP |
| Type pressostat | Høj nøjagtighed |
| Vægt | 100 g |
Kompakt pressostat i rustfrit stål med skiftekontakt til spænding op til 250 V. Meget god overtryksbeskyttelse. Kraftigt DIN-stik for enkel elektrisk tilslutning. Almindelige applikationsområder er vandanlæg eller applikationer til andre medier, som er kompatible med rustfrit stål.
0184 er med membran, og 0185 er stempelversion for højere tryk.
Optioner:
• Membran og pakninger i EPDM eller Viton
• Andre gevind
• FDA-godkendt silikonemembran til 0184
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
OEM Automatic Klitsø styrker nu sit samarbejde med Emerson og påtager sig et udvidet ansvar for flere af deres førende varemærker på det danske marked. Det inkluderer blandt andet Aventics, ASCO, Tescom, AFAG og AGI – alle kendt for høj kvalitet og pålidelighed inden for industriel automation.
En af de vigtigste faktorer ved valg af en centrifugalpumpe er begrebet “total løftehøjde” (Total Head). En misforståelse af dette kan føre til valg af en pumpe, der enten ikke leverer den ønskede ydeevne eller får hyppige driftsstop, hvilket i sidste ende påvirker hele systemet.
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Hos os får du gennemprøvede løsninger til procesovervågning og visuel inspektion i lukkede beholdere og anlæg. Sortimentet omfatter skueglas og belysning fra FH Papenmeier, udviklet til brug i både standard- og krævende industrielle miljøer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Max afvigelse | Max arbejdsområde | Max tryk | Min arbejdsområde | Trykområde max | Trykområde min | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Pressostat 0,5-5bar G¼, NBR, RS, DIN
Art:
0184457031020
Kopieret
|
±0,2
|
5 bar
|
300 bar
|
0,5 bar
|
5 bar
|
0,5 bar
|
|
||
|
Pressostat 1-10bar G¼, NBR, RS, DIN
Art:
0184458031019
Kopieret
|
±0,5
|
10 bar
|
300 bar
|
1 bar
|
10 bar
|
1 bar
|
|
||
|
Pressostat 10-50bar G¼, NBR, RS, DIN
Art:
0184459031020
Kopieret
|
±3,0
|
50 bar
|
300 bar
|
10 bar
|
50 bar
|
10 bar
|
|
||
|
Pressostat 10-100bar G¼, NBR, RS, DIN
Art:
0184461031022
Kopieret
|
±3,0-5,0
|
100 bar
|
300 bar
|
10 bar
|
100 bar
|
10 bar
|
|
||
|
Pressostat 50-200bar G¼, NBR, RS, DIN
Art:
0185460031023
Kopieret
|
±5,0
|
200 bar
|
600 bar
|
50 bar
|
200 bar
|
50 bar
|
|
Vælg en variant på listen