MOTECK
ID18 er en robust og kraftfuld lineær aktuator, der kan håndtere belastninger op til 12.000N og er hovedsageligt designet til forskellige udendørs applikationer, f.eks. solpaneler. ID18 i standardversion leveres med forudindstillede endestopkontakter.
Til ID18 er der valgfrit tilbehør til at tilpasse den lineære aktuator efter behov:
| Driftscyklus | 10 % |
|---|---|
| Forsyningsspænding | 24 V DC, 36 V DC |
| IP-klasse | IP65 |
| Leverandør | MOTECK |
| Max. hastighed | 2 mm/s |
| Slaglængde max. | 1219 mm |
| Slaglængde min. | 610 mm |
| Temperaturområde fra | -25 °C |
| Temperaturområde til | 65 °C |
| Trækkraft max | 9000 N |
| Trykkraft max | 9000 N |
ID18 er en robust og kraftfuld lineær aktuator, der kan håndtere belastninger op til 12.000N og er hovedsageligt designet til forskellige udendørs applikationer, f.eks. solpaneler. ID18 i standardversion leveres med forudindstillede endestopkontakter.
Til ID18 er der valgfrit tilbehør til at tilpasse den lineære aktuator efter behov:
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Max. hastighed | Trækkraft max | Trykkraft max | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Art:
ID18-XX58S3AXXX-XXX1B5X
Kopieret
|
2 mm/s
|
9000 N
|
9000 N
|
|
||
|
Art:
ID18-XX58S5BXXX-XXX1B5X
Kopieret
|
3,3 mm/s
|
12000 N
|
12000 N
|
|
Vælg en variant på listen