• clock Køb på webshop inden 14.00 - varen sendes samme dag
  • info Læs mere om os
  • bullhorn Mere end 60 år i branchen!
  • cubes Over 25.000 varer på lager

Medarbejdere

Her har vi samlet en oversigt over medarbejdere hos OEM Automatic Klitsø. De er opdelt efter produktområde og afdeling for at gøre det lettere at finde den, du leder efter.

Vælg efter produktområde eller afdeling ved at trykke på de grå bokse.

Allan Hansen Maskine komponenter
Allan Hansen
Produktchef, Maskinsikkerhed 
48 10 64 81 48 10 64 81
allan.hansen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Laser-scanner, radar, sikkerhedsrelæ/PLC, lysgitter, lysbom og låsesystemer

Charlotte Kjersgaard Larsen
Charlotte Kjersgaard Larsen
Produktchef, Pneumatik
48 10 64 24 48 10 64 24
charlotte.larsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Pneumatikkomponenter, cylinder, slanger & logikelementer

Christian Hansen
Christian Hansen
Markedschef, Proces
48 10 64 34 48 10 64 34
christian.hansen@oemklitso.dk Send e-mail
Claus Hoffmann Produktansvarlig
Claus Hoffmann
Produktchef, Tryk & Flow
48 10 64 25 48 10 64 25
claus.hoffmann@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Tryktransmitter, pressostater, temperatur, flowkomponenter

Danni Nørløv Larsen
Salgsingeniør, Process
48 10 64 04 48 10 64 04
danni.norlov.larsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Industri, Sjælland

Finn Alsing
Adm. Direktør
70 10 64 00 70 10 64 00
finn.alsing@oemklitso.dk Send e-mail
Frederik Lund Hansen
Salgsingeniør, Proces
48 10 64 70 48 10 64 70
frederik.lund@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Food/Pharma, Sjælland/Fyn

Hans Kurt Olsen
Salgsingeniør, Tryk & Flow
48 10 64 22 48 10 64 22
hans.olsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Tryk & Flow, Sjælland

Helle Christiansen
Regnskabsassistent, Økonomi
48 10 64 11 48 10 64 11
helle.christiansen@oemklitso.dk Send e-mail
Jens Rasmussen
Salgsingeniør, Proces
48 10 64 41 48 10 64 41
jens.rasmussen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Food/Pharma, Jylland

Jonna Jakobsen
Jonna Jakobsen
Produktchef, Food og Pharma
87 59 22 27 87 59 22 27
jonna.jakobsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Skueglas, kameraer, belysning

Jesper Kallehauge
Produktchef, Food og Pharma
48 10 64 71 48 10 64 71
jesper.kallehauge@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Fittings, slanger, ventiler

Knut Nägele
Marketingansvarlig
48 10  64 47 48 10 64 47
knut.nagele@oemklitso.dk Send e-mail
Kristian Pedersen
Salgsingeniør, Tryk & Flow
48 10 64 21 48 10 64 21
Kristian.pedersen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Tryk & Flow, Syddanmark

Lars Bogetoft Christensen
Lars Bogetoft Christensen
Produktchef, Tavle
48 10 64 97 48 10 64 97
lars.christensen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Relæer, batterier, strømforsyninger, kabelgennemføring, rækkeklemmer & opmærkning

Linda Fenneberg
Linda Fenneberg
Produktchef, Industri
48 10 64 91 48 10 64 91
linda.fenneberg@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Butterfly-, kugle- og skydeventiler. Flowstyring.

Martin Rossing produktansvarlig
Martin Rossing
Produktchef, Ventiler
48 10 64 30 48 10 64 30
martin.rossing@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Magnetventiler, proportionalventiler, sædeventiler, skudventiler

Michael Sørensen
Internt Sælger, Tryk & Flow
48 10 64 29 48 10 64 29
michael.sorensen@oemklitso.dk Send e-mail
Mikkel Holst
Salgschef, El Automation
48 10 64 17 48 10 64 17
mikkel.holst@oemklitso.dk Send e-mail
Morten Antonsen
Salgschef, Tryk & Flow
48 10 64 94 48 10 64 94
morten.antonsen@oemklitso.dk Send e-mail
Nicholas Haslund
Intern Sælger, Proces
48 10 64 02 48 10 64 02
nicholas.haslund@oemklitso.dk Send e-mail
Niels Erik Dohn
Lagermedarbejder, Lager
48 10 64 28 48 10 64 28
 niels.dohn@oemklitso.dk Send e-mail
Business Area Manager Niels Lopes
Niels Lopes
Markedschef, Tryk & Flow
48 10 64 84 48 10 64 84
niels.lopes@oemklitso.dk Send e-mail
Patrick Thorsted
Salgsingeniør, Tryk & Flow
48 10 64 45 48 10 64 45
patrick.thorsted@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Tryk & Flow, Midt- og Nordjylland

Pernille teglman
Internt Sælger, El Automation
48 10 64 03 48 10 64 03
pernille.teglman@oemklitso.dk Send e-mail
Pernille Vedsted
Regnskabschef, Økonomi
48 10 64 12 48 10 64 12
pernille.vedsted@oemklitso.dk Send e-mail
Peter Carlsson
Lagerchef, Lager
48 10 64 27 48 10 64 27
peter.carlsson@oemklitso.dk Send e-mail
Uffe Larsen
Salgsingeniør, El Automation
48 10 64 44 48 10 64 44
uffe.larsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

EL-Automation, Sjælland

Produktchef Ulrik Juul Nielsen
Ulrik Juul Nielsen
Produktchef, El Automation
48 10 64 19 48 10 64 19
ulrik.nielsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Sensorer, fotoceller, lamper, frekvensomformer, HMI Panel & micro-PLC, sirener, energimåler & multiinstrumenter

Kundesupport

Hvis du har brug for support, kontakt os via en af nedenstående måder.

70 10 64 00

Send e-mail