SUCO
Kompakt og robust pressostat i galvaniseret stål, designet til brug i potentielt farlige omgivelser. Rigtig god overtryksbestyttelse.
Optioner:
• Fabriksindstillet kontaktpunkt
• Membran og pakninger i Viton eller EPDM
• Anden kabellængde
| Contact load max ac | 2 A |
|---|---|
| Elektrisk tilslutning | Indstøbt kabel 2m |
| Funktion | Vekslende kontakt |
| Godkendelser | CE, CSA US, Atex Ex II 3D IP65 T90°, RoHS II |
| IP-klasse | IP65 |
| Levetid mekanisk | 1 mio skift |
| Materiale hus | Forzinket stål |
| Materiale medieberørte del | Forzinket stål, NBR |
| Materiale membran | NBR |
| Max afvigelse | ±0,2 |
| Max antal ændringer pr. minut | 200 |
| Max arbejdsområde | 1,5 bar |
| Max tryk | 300 bar |
| Medietemperatur fra | -20 °C |
|---|---|
| Medietemperatur til | 80 °C |
| Min arbejdsområde | 0,3 bar |
| Omgivelsestemperatur fra | -20 °C |
| Omgivelsestemperatur til | 80 °C |
| Spænding AC max | 250 V |
| Spænding AC min | 10 V |
| Stødmodstand | 294m/s²; 14 ms halv sinuskurve; DIN EN 60068-2-27 |
| Tryktilslutning | 1/4 BSP |
| Type pressostat | ATEX |
| Vægt | 230 g |
| Vibrationsbestandighed | 10g: 5..200 Hz sinuskurve, DIN EN 60068-2-6 |
Kompakt og robust pressostat i galvaniseret stål, designet til brug i potentielt farlige omgivelser. Rigtig god overtryksbestyttelse.
Optioner:
• Fabriksindstillet kontaktpunkt
• Membran og pakninger i Viton eller EPDM
• Anden kabellængde
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
OEM Automatic Klitsø styrker nu sit samarbejde med Emerson og påtager sig et udvidet ansvar for flere af deres førende varemærker på det danske marked. Det inkluderer blandt andet Aventics, ASCO, Tescom, AFAG og AGI – alle kendt for høj kvalitet og pålidelighed inden for industriel automation.
En af de vigtigste faktorer ved valg af en centrifugalpumpe er begrebet “total løftehøjde” (Total Head). En misforståelse af dette kan føre til valg af en pumpe, der enten ikke leverer den ønskede ydeevne eller får hyppige driftsstop, hvilket i sidste ende påvirker hele systemet.
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Hos os får du gennemprøvede løsninger til procesovervågning og visuel inspektion i lukkede beholdere og anlæg. Sortimentet omfatter skueglas og belysning fra FH Papenmeier, udviklet til brug i både standard- og krævende industrielle miljøer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Max afvigelse | Max arbejdsområde | Max tryk | Min arbejdsområde | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Ex-pressostat 0,3-1,5 bar G¼, SPDT, NBR
Art:
0340457031003
Kopieret
|
±0,2
|
1,5 bar
|
300 bar
|
0,3 bar
|
|
||
|
Ex-pressostat 1-10 bar G¼, SPDT, NBR
Art:
0340458031006
Kopieret
|
±0,5-1,0
|
10 bar
|
300 bar
|
1 bar
|
|
||
|
Ex-pressostat 10-20 bar G¼, SPDT, NBR
Art:
0340459031009
Kopieret
|
±1,0
|
20 bar
|
300 bar
|
10 bar
|
|
||
|
Ex-pressostat 20-50 bar G¼, SPDT, NBR
Art:
0340461031012
Kopieret
|
±2,0
|
50 bar
|
300 bar
|
20 bar
|
|
||
|
Ex-pressostat 50-150 bar G¼, SPDT, NBR
Art:
0341460031003
Kopieret
|
±5,0
|
150 bar
|
600 bar
|
50 bar
|
|
Vælg en variant på listen