• clock Køb på webshop inden 14.30 - varen sendes samme dag
  • info Læs mere om os
  • bullhorn Mere end 60 år i branchen!
  • cubes Over 25.000 varer på lager

Industri automation

Vi er leveringsdygtige i et bredt sortiment til brug i industriel automation.

Vores produktsortiment dækker alle spektre inden for automation - vi kan finde præcis den løsning du søger. Vores leverandører er specialister og arbejder sammen med OEM Automatic Klitsø på at finde en løsninger der passer til behovet.

Vi udvider til stadighed vores produktsortiment, for at kunne hjælpe vores kunder. En af de vigtigste faktorer for os er, at kunden er i fokus og vores løsning afspejler det optimale værdigrundlag for vores kunder.

Eksempler på Applikationer:

Plastindustrien

Træindustrien / Møbelindustrien

Emballage / Pakning

papirindustrien

Portindustri

KONTAKT OS

Så kan vi tage en uforpligtende snak om produkter til industri automation:

Allan Hansen Maskine komponenter
Allan Hansen
Produktchef, Sensor & Maskinsikkerhed 
48 10 64 81 48 10 64 81
allan.hansen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Laser-scanner, lysgitter & lysbom, sikkerhedsrelæ

Charlotte Kjersgaard Larsen
Charlotte Kjersgaard Larsen
Produktchef, Pneumatik
48 10 64 24 48 10 64 24
charlotte.larsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Pneumatikkomponenter, cylinder, slanger & logikelementer

Claus Hoffmann Produktansvarlig
Claus Hoffmann
Produktchef, Tryk & Flow
48106425 48106425
claus.hoffmann@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Tryktransmitter, pressostater, temperatur, flowkomponenter

Lars Bogetoft Christensen
Lars Bogetoft Christensen
Produktchef, Tavle
48 10 64 97 48 10 64 97
lars.christensen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Relæer, strømforsyninger, kabelgennemføring, rækkeklemmer & opmærkning

Linda Fenneberg
Linda Fenneberg
Produktchef, Industri
48 10 64 91 48 10 64 91
linda.fenneberg@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Trykregulering, flowmåling, sensorer, niveaumåling, temperaturmåling & trykmåling

Martin Rossing produktansvarlig
Martin Rossing
Produktchef, Ventiler
48106430 48106430
martin.rossing@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Magnetventiler, proportionalventiler, sædeventiler, skudventiler

Produktchef Ulrik Juul Nielsen
Ulrik Juul Nielsen
Produktchef, EL-Automation
48 10 64 19 48 10 64 19
ulrik.nielsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Sensorer, fotoceller, lamper, frekvensomformer, HMI Panel & micro-PLC, sirener, energimåler & multiinstrumenter

Kundesupport

Hvis du har brug for support, kontakt os via en af nedenstående måder.

70 10 64 00

Send e-mail

Chat med os