• clock Køb på webshop inden 14.00 - varen sendes samme dag
  • info Læs mere om os
  • bullhorn Mere end 60 år i branchen!
  • cubes Over 25.000 varer på lager

Landbrug

OEM Klitsø tilbyder komponenter og tilpassede løsninger der i høj grad henvender sig til det moderne landbrug, hvor flere produkter særligt er udviklet til de krav landbruget stiller. Vores produkter er kendt for at være robuste og driftsikre.

Vi ved, at der kun er én vej frem, hvis man ønsker succes for både sig selv og sine kunder. Og det er at levere en kvalitet, der opfylder kravene - hver gang. Derfor vælger vi kun leverandører med kvalitetsprodukter. 

Eksempler på Applikationer:

Sprøjtesystemer

Køretøjer
fodersystemer

Malkemaskiner

KONTAKT OS

Så kan vi tage en uforpligtende snak om produkter til landbrugsindustrien:

Allan Hansen Maskine komponenter
Allan Hansen
Produktchef, Sensor & Maskinsikkerhed 
48 10 64 81 48 10 64 81
allan.hansen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Laser-scanner, lysgitter & lysbom, sikkerhedsrelæ

Charlotte Kjersgaard Larsen
Charlotte Kjersgaard Larsen
Produktchef, Pneumatik
48 10 64 24 48 10 64 24
charlotte.larsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Pneumatikkomponenter, cylinder, slanger & logikelementer

Claus Hoffmann Produktansvarlig
Claus Hoffmann
Produktchef, Tryk & Flow
48 10 64 25 48 10 64 25
claus.hoffmann@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Tryktransmitter, pressostater, temperatur, flowkomponenter

Lars Bogetoft Christensen
Lars Bogetoft Christensen
Produktchef, Tavle
48 10 64 97 48 10 64 97
lars.christensen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Relæer, strømforsyninger, kabelgennemføring, rækkeklemmer & opmærkning

Martin Rossing produktansvarlig
Martin Rossing
Produktchef, Ventiler
48 10 64 30 48 10 64 30
martin.rossing@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Magnetventiler, proportionalventiler, sædeventiler, skudventiler

Produktchef Ulrik Juul Nielsen
Ulrik Juul Nielsen
Produktchef, EL-Automation
48 10 64 19 48 10 64 19
ulrik.nielsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Sensorer, fotoceller, lamper, frekvensomformer, HMI Panel & micro-PLC, sirener, energimåler & multiinstrumenter

 

 

 

 

Billedet med fodersystemer er venligst udlånt af skiold.dk som også har ophavsret.

Kundesupport

Hvis du har brug for support, kontakt os via en af nedenstående måder.

70 10 64 00

Send e-mail