• clock Køb på webshop inden 14.00 - varen sendes samme dag
  • info Læs mere om os
  • bullhorn Mere end 60 år i branchen!
  • cubes Over 25.000 varer på lager

Medicinalindustrien

I medicinalindustrien er kvalitetsgraden ekstremt vigtig, da produkterne kan have indflydelse på brugernes helbred. Det er derfor essentielt at kontrollere processen og opbevaringen i henhold til de høje lovkrav og FDA-standarder.

OEM Automatic Klitsø tilbyder komponenter til mange forskellige applikationer indenfor medicinalindustrien.

Vi ved at medicinalindustrien er stærkt påvirket af streng lovgivning. Vi ved, at der kun er én vej frem, hvis man ønsker succes for både sig selv og sine kunder. Og det er at levere en kvalitet, der opfylder kravene - hver gang. Derfor vælger vi kun leverandører med kvalitetsprodukter.

EKSEMPLER PÅ APPLIKATIONER:

Frysetørring

Pakning og palletering

Håndtering af rene emner

KONTAKT OS

Så kan vi tage en uforpligtende snak om produkter til medicinalindustrien:

Allan Hansen Maskine komponenter
Allan Hansen
Produktchef, Sensor & Maskinsikkerhed 
48 10 64 81 48 10 64 81
allan.hansen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Laser-scanner, lysgitter & lysbom, sikkerhedsrelæ

Charlotte Kjersgaard Larsen
Charlotte Kjersgaard Larsen
Produktchef, Pneumatik
48 10 64 24 48 10 64 24
charlotte.larsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Pneumatikkomponenter, cylinder, slanger & logikelementer

Jonna Jakobsen
Jonna Jakobsen
Produktchef, Food og Pharma
87 59 22 27 87 59 22 27
jonna.jakobsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Skueglas, kameraer, belysning & fittings

Lars Bogetoft Christensen
Lars Bogetoft Christensen
Produktchef, Tavle
48 10 64 97 48 10 64 97
lars.christensen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Relæer, strømforsyninger, kabelgennemføring, rækkeklemmer & opmærkning

Linda Fenneberg
Linda Fenneberg
Produktchef, Industri
48 10 64 91 48 10 64 91
linda.fenneberg@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Trykregulering, flowmåling, sensorer, niveaumåling, temperaturmåling & trykmåling

Martin Rossing produktansvarlig
Martin Rossing
Produktchef, Ventiler
48 10 64 30 48 10 64 30
martin.rossing@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Magnetventiler, proportionalventiler, sædeventiler, skudventiler

Produktchef Ulrik Juul Nielsen
Ulrik Juul Nielsen
Produktchef, EL-Automation
48 10 64 19 48 10 64 19
ulrik.nielsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Sensorer, fotoceller, lamper, frekvensomformer, HMI Panel & micro-PLC, sirener, energimåler & multiinstrumenter

Kundesupport

Hvis du har brug for support, kontakt os via en af nedenstående måder.

70 10 64 00

Send e-mail