| Afskærmet | Nej |
|---|---|
| Antal poler | 3 |
| Contact Embodiment | Lige han |
| IP-klasse | IP67 |
| Kabeldiameter maks | 5 mm |
| Kabeldiameter min | 3,5 mm |
| Ledertværsnit max | 0,25 mm² |
| LED-indikering | Nej |
| Materiale hus | Plast |
|---|---|
| Materiale tilslutning | Metal |
| Spænding max | 60 V |
| Strøm maks | 4 A |
| Temperaturområde fra | -25 °C |
| Temperaturområde til | 85 °C |
| Tilslutning | M8 |
I Danmark har vi et avanceret og veludbygget system til håndtering af vand og spildevand. Systemet er afgørende for både folkesundheden, miljøet og en bæredygtig samfundsudvikling. Det danske vand- og spildevandssystem omfatter produktion og distribution af drikkevand samt opsamling, transport og rensning af spildevand.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
En ny produktserie fra Auer Signal lanceres i løbet af 2025, og de første modeller er nu klar til markedet. Serien er kendetegnet ved høj ydeevne, fleksibilitet og smarte funktioner – alt samlet i et moderne og robust design.
Sikkerhedsradarene kommer nu med et officielt URCap plugin. Både programmører og slutbrugere vil have stor gavn af den strømlinede integration mellem Inxpect-sensorer og UR-robotter.
Vi tilbyder et komplet udvalg af robuste og præcise sensorer til måling af ledningsevne, TDS, turbiditet, opløst ilt og pH. Sensorerne er udviklet til industrielle og kommunale applikationer og kombinerer høj målenøjagtighed med stabil drift og lavt vedligeholdelsesbehov.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Antal poler | Contact Embodiment | LED-indikering | Manufacturer Part No | Materiale hus | Materiale kontakter | Materiale tilslutning | Spænding AC max | Spænding DC max | Spænding max | Temperaturområde fra | Temperaturområde til | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
M8 stik lige han 3-pol, loddetilslutning
Art:
9933790003
Kopieret
|
3
|
Lige han
|
Nej
|
|
Plast
|
|
Metal
|
|
|
60 V
|
-25 °C
|
85 °C
|
|
||
|
M8 stik lige han 4-pol, loddetilslutning
Art:
9933830004
Kopieret
|
4
|
Lige han
|
Nej
|
|
Plast
|
|
Metal
|
|
|
30 V
|
-25 °C
|
85 °C
|
|
||
|
M8 stik lige han 3-pol, skrue tilslutning
Art:
N03MA03134
Kopieret
|
3
|
Lige han
|
|
120091-0001
|
|
Guldplateret
|
Nylon
|
60 V
|
75 V
|
|
-40 °C
|
80 °C
|
|
||
|
M8 stik lige han 4-pol, skrue tilslutning
Art:
N04MA03134
Kopieret
|
4
|
Lige han
|
|
120091-0001
|
|
Guldplateret
|
Nylon
|
60 V
|
75 V
|
|
-40 °C
|
80 °C
|
|
||
M8 stik 90° han 3-pol, loddetilslutning
Art:
9933850003
Kopieret
|
3
|
Vinklet han
|
Nej
|
|
Plast
|
|
Metal
|
|
|
60 V
|
-25 °C
|
85 °C
|
|
||
M8 stik 90° han 4-pol, loddetilslutning
Art:
9933870004
Kopieret
|
4
|
Vinklet han
|
Nej
|
|
Plast
|
|
Metal
|
|
|
30 V
|
-25 °C
|
85 °C
|
|
Vælg en variant på listen