| Bredde | 22,5 mm |
|---|---|
| Contact Current Min | 10 mA |
| Contact Voltage Min | 5 V |
| Forsyningsspænding | 24V AC/DC |
| Fuse output | 10 A |
| Godkendelser | CE, TÜV |
| I henhold til | EMC, LVD, MD |
| IP klasse kappe | IP40 |
| IP klasse tilslutning | IP20 |
| Kontaktspænding max | 250V AC |
| Kontaktstrøm max | AC: 250 V, 2000 VA, 8 A for resistiv last, 250 V, 3 A for AC-15 DC: 30 V, 320 W, 8 A for resistive load, 24 V, 3 A for DC-13 |
|---|---|
| Montering | DIN-skinne |
| PL | e |
| SIL | 3 |
| Standarder | EN 60204-1; EN ISO 13849-1; IEC 62061; IEC 61508, Parts 1-2 and 4-7; IEC 61511-1 |
| Temperaturområde fra | -15 °C |
| Temperaturområde til | 55 °C |
| Tolerence | + / - 10 % |
I Danmark har vi et avanceret og veludbygget system til håndtering af vand og spildevand. Systemet er afgørende for både folkesundheden, miljøet og en bæredygtig samfundsudvikling. Det danske vand- og spildevandssystem omfatter produktion og distribution af drikkevand samt opsamling, transport og rensning af spildevand.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
En ny produktserie fra Auer Signal lanceres i løbet af 2025, og de første modeller er nu klar til markedet. Serien er kendetegnet ved høj ydeevne, fleksibilitet og smarte funktioner – alt samlet i et moderne og robust design.
Sikkerhedsradarene kommer nu med et officielt URCap plugin. Både programmører og slutbrugere vil have stor gavn af den strømlinede integration mellem Inxpect-sensorer og UR-robotter.
Vi tilbyder et komplet udvalg af robuste og præcise sensorer til måling af ledningsevne, TDS, turbiditet, opløst ilt og pH. Sensorerne er udviklet til industrielle og kommunale applikationer og kombinerer høj målenøjagtighed med stabil drift og lavt vedligeholdelsesbehov.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Forsyningsspænding | Pris | |
|---|---|---|---|---|
Sikkerhedsrelæ SR3A, 230 V AC/DC
Art:
474260
Kopieret
|
230V AC/DC
|
|
||
Sikkerhedsrelæ SR3A, 24 V AC/DC
Art:
474262
Kopieret
|
24V AC/DC
|
|
Vælg en variant på listen