| Antal kanaler | 1 |
|---|---|
| Antal programtrin | 46 |
| Batteribackup | Ja |
| Batterilevetid | 6 år |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Bredde | 17,5 mm |
| Display | LCD |
| Dybde | 60 mm |
| Effektforbrug | 0,7 W |
| Frekvens | 50-60 Hz |
| Godkendelser | CE |
| Højde | 45 mm |
| IP-klasse | IP20 |
| Justerbar pulslængde | 1 s til 59 min 59 s |
|---|---|
| Kontaktbelastning max | 16 A |
| Korteste tid til-fra | 60 s |
| Materiale | Selvslukkende termoplast |
| Montering | DIN-skinne |
| Nøjagtighed | ±0,5s/dag |
| Supply Voltage AC | 230 V |
| Temperaturområde fra | -10 °C |
| Temperaturområde til | 50 °C |
| Tid | Quartz |
| Tilslutning | Skrueterminal |
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Adjustable Cycle Length | Antal kanaler | Antal programtrin | Batterilevetid | Bredde | DFC input | Dybde | Effektforbrug | Frekvens | Højde | Justerbar pulslængde | Kontaktbelastning max | Memory Key E2-Prom | Supply Voltage AC | Supply Voltage DC | Temperaturområde fra | Temperaturområde til | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Ugeur 1-kanal 230V AC 17,5mm
Art:
SC0811PRO-230V
Kopieret
|
|
1
|
46
|
6 år
|
17,5 mm
|
|
60 mm
|
0,7 W
|
50-60 Hz
|
45 mm
|
1 s til 59 min 59 s
|
16 A
|
|
230 V
|
|
-10 °C
|
50 °C
|
|
||
|
Ugeur 1-kanal 230V AC
Art:
SC1810EASY-230V
Kopieret
|
|
1
|
56
|
10 år
|
35 mm
|
|
63 mm
|
0,2 W
|
50-60Hz
|
90 mm
|
|
16 A
|
|
230 V
|
|
-30 °C
|
55 °C
|
|
||
|
Ugeur 2-kanal 230V AC
Art:
SC1820EASY-230V
Kopieret
|
|
2
|
56
|
10 år
|
35 mm
|
|
63 mm
|
0,2 W
|
50-60Hz
|
90 mm
|
|
16 A
|
|
230 V
|
|
-30 °C
|
55 °C
|
|
||
|
Ugeur 2-kanal 12 V UC hukommelsesnøgle
Art:
SC2821PRO-12V
Kopieret
|
|
2
|
46
|
10 år
|
35 mm
|
|
|
1,3 W
|
|
45 mm
|
1 s til 59 min 59 s
|
16 A
|
Ja
|
12 V
|
12 V
|
-10 °C
|
50 °C
|
|
||
|
Ugeur 2-kanal 24 V UC hukommelsesnøgle
Art:
SC2821PRO-24V
Kopieret
|
|
2
|
46
|
10 år
|
35 mm
|
|
|
1,3 W
|
|
45 mm
|
1 s til 59 min 59 s
|
16 A
|
Ja
|
24 V
|
24 V
|
-10 °C
|
50 °C
|
|
||
|
Ugeur 2-kanal 230V AC hukommelsesnøgle
Art:
SC2821PRO-230V
Kopieret
|
|
2
|
46
|
10 år
|
35 mm
|
|
|
1,3 W
|
|
45 mm
|
1 s til 59 min 59 s
|
16 A
|
Ja
|
230 V
|
|
-10 °C
|
50 °C
|
|
||
Ugeur 1-kanal 230V AC DFC-indgang
Art:
SC8810PRO-230V
Kopieret
|
1 s til 9 h 59 min 59 s
|
1
|
300
|
10 år
|
71,5 mm
|
Ja
|
|
2,2 W
|
50-60 Hz
|
45 mm
|
1 s til 59 min 59 s
|
10 A
|
Ja
|
230 V
|
|
-10 °C
|
55 °C
|
|
||
Ugeur 3-kanal 230V AC DFC-indgang
Art:
SC8830PRO-230V
Kopieret
|
1 s til 9 h 59 min 59 s
|
3
|
300
|
10 år
|
71,5 mm
|
Ja
|
|
2,2 W
|
50-60 Hz
|
45 mm
|
1 s til 59 min 59 s
|
10 A
|
Ja
|
230 V
|
|
-10 °C
|
55 °C
|
|
||
Ugeur 4-kanal 230V AC DFC-indgang
Art:
SC8840PRO-230V
Kopieret
|
1 s til 9 h 59 min 59 s
|
4
|
300
|
10 år
|
71,5 mm
|
Ja
|
|
2,2 W
|
50-60 Hz
|
45 mm
|
1 s til 59 min 59 s
|
10 A
|
Ja
|
230 V
|
|
-10 °C
|
55 °C
|
|
Vælg en variant på listen