• clock Køb på webshop inden 14.30 - varen sendes samme dag
  • info Læs mere om os
  • bullhorn Mere end 60 år i branchen!
  • cubes Over 25.000 varer på lager

Fødevareindustrien

OEM tilbyder komponenter og tilpassede løsninger til føde- og drikkevareindustrien til mange forskellige applikationer.

Vi ved at fødevareindustrien er stærkt påvirket af streng lovgivning. Vi har alle brug for en garanti for kvaliteten af de fødevarer, vi indtager.

Vi ved, at der kun er én vej frem, hvis man ønsker succes for både sig selv og sine kunder. Og det er at levere en kvalitet, der opfylder kravene - hver gang. Derfor vælger vi kun leverandører med kvalitetsprodukter.

Eksempler på Applikationer:

Mejeri

Fiskeribranchen

Drikkevarer og bryggeri

Slagteri

Bageri

Mosteri

Kaffemaskiner

Håndtering af FLowpack-pakker i æblepakkeri

KONTAKT OS

Så kan vi tage en uforpligtende snak om produkter til fødevare-markedet:

Allan Hansen Maskine komponenter
Allan Hansen
Produktchef, Sensor & Maskinsikkerhed 
48 10 64 81 48 10 64 81
allan.hansen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Laser-scanner, lysgitter & lysbom, sikkerhedsrelæ

Charlotte Kjersgaard Larsen
Charlotte Kjersgaard Larsen
Produktchef, Pneumatik
48 10 64 24 48 10 64 24
charlotte.larsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Pneumatikkomponenter, cylinder, slanger & logikelementer

Jonna Jakobsen
Jonna Jakobsen
Produktchef, Food og Pharma
+45 87 59 22 27 +45 87 59 22 27
jonna.jakobsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Skueglas, kameraer, belysning & fittings

Lars Bogetoft Christensen
Lars Bogetoft Christensen
Produktchef, Tavle
48 10 64 97 48 10 64 97
lars.christensen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Relæer, strømforsyninger, kabelgennemføring, rækkeklemmer & opmærkning

Proces Mogens Bak
Mogens Bak
Produktchef, Food og Pharma
+45 87 59 22 24 +45 87 59 22 24
mogens.bak@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Tankdæksler, tankrensning, butterflyventiler & slanger

Produktchef Ulrik Juul Nielsen
Ulrik Juul Nielsen
Produktchef, EL-Automation
48 10 64 19 48 10 64 19
ulrik.nielsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Sensorer, fotoceller, lamper, frekvensomformer, HMI Panel & micro-PLC, sirener, energimåler & multiinstrumenter

Kundesupport

Hvis du har brug for support, kontakt os via en af nedenstående måder.

70 10 64 00

Send e-mail

Chat med os