FULLING
Med en rammeløs motor har du mulighed for at bygge en kompakt applikation med høj effektivitet og lavt støjniveau. Vi har forskellige størrelser af disse med børsteløs teknologi fra vores leverandør Fulling. Denne måler Ø 115 mm og hedder FL115BL. Da du kun bruger rotoren og statoren og bygger den ind i konstruktionszonen, reducerer du også vedligeholdelsen af kun motoren. Man ser ofte denne motor i robotapplikationer, medicinsk udstyr og skruetrækkere.
| Antal faser | 3 |
|---|---|
| Antal poler | 30 |
| Effekt | 570 W |
| Forsyningsspænding | 48 V DC |
| Front size | 115 mm |
| Induktans | 0,23 mH |
| Insulation class | B |
| Insulation resistance | 100 MΩ |
| Længde | 39 mm |
| Leverandør | Fulling |
| Max moment | 17,1 |
|---|---|
| Max strøm | 49 A |
| Modstand | 0,15 Ω |
| Momentkonstant | 0,293 Nm/A |
| Nominal torque | 3,9 |
| Nominel hastighed | 1400 omdr/min |
| Omgivelsestemperatur | od -20°C do +50°C |
| Returning voltage EMK | 17,7 Vrms/krmp |
| Vægt | 1,1 kg |
Med en rammeløs motor har du mulighed for at bygge en kompakt applikation med høj effektivitet og lavt støjniveau. Vi har forskellige størrelser af disse med børsteløs teknologi fra vores leverandør Fulling. Denne måler Ø 115 mm og hedder FL115BL. Da du kun bruger rotoren og statoren og bygger den ind i konstruktionszonen, reducerer du også vedligeholdelsen af kun motoren. Man ser ofte denne motor i robotapplikationer, medicinsk udstyr og skruetrækkere.
Vi tilbyder et komplet udvalg af robuste og præcise sensorer til måling af ledningsevne, TDS, turbiditet, opløst ilt og pH. Sensorerne er udviklet til industrielle og kommunale applikationer og kombinerer høj målenøjagtighed med stabil drift og lavt vedligeholdelsesbehov.
I Danmark har vi et avanceret og veludbygget system til håndtering af vand og spildevand. Systemet er afgørende for både folkesundheden, miljøet og en bæredygtig samfundsudvikling. Det danske vand- og spildevandssystem omfatter produktion og distribution af drikkevand samt opsamling, transport og rensning af spildevand.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
OEM Automatic Klitsø styrker nu sit samarbejde med Emerson og påtager sig et udvidet ansvar for flere af deres førende varemærker på det danske marked. Det inkluderer blandt andet Aventics, ASCO, Tescom, AFAG og AGI – alle kendt for høj kvalitet og pålidelighed inden for industriel automation.
En af de vigtigste faktorer ved valg af en centrifugalpumpe er begrebet “total løftehøjde” (Total Head). En misforståelse af dette kan føre til valg af en pumpe, der enten ikke leverer den ønskede ydeevne eller får hyppige driftsstop, hvilket i sidste ende påvirker hele systemet.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Effekt | Induktans | Længde | Max moment | Max strøm | Modstand | Momentkonstant | Nominal torque | Nominel hastighed | Returning voltage EMK | Vægt | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Art:
FL115BL25
Kopieret
|
570 W
|
0,23 mH
|
39 mm
|
17,1
|
49 A
|
0,15 Ω
|
0,293 Nm/A
|
3,9
|
1400 omdr/min
|
17,7 Vrms/krmp
|
1,1 kg
|
|
||
|
Art:
FL115BL50
Kopieret
|
620 W
|
0,64 mH
|
68 mm
|
31,4
|
52 A
|
0,36 Ω
|
0,662 Nm/A
|
9,51
|
620 omdr/min
|
40 Vrms/krmp
|
2,2 kg
|
|
Vælg en variant på listen