ASCO
Passer som en pilotventil til ISO1-, ISO2- og ISO3-ventiler, men kan også bruges som en ekstern styringsventil, hvis den monteres på vores enkelt- eller modulopbyggelige subbaser. Med disse subbaser kan du samle ventilblokke til enhver applikation. Spolen har dobbeltspænding og er sikkert fastgjort med en fjederklips for nem udskiftning. Ventilen kan også bestilles uden en spole og suppleres med løs spole med forskellig tilslutningsspænding.
| Type ventil | Elstyret |
|---|---|
| Vægt | 0,18 kg |
| IP-klasse | IP65 |
| Effektforbrug | 3 W |
| Gennemløb | 1,6 mm |
| Spænding DC | 24 V |
| Temperaturområde fra | -10 °C |
| Temperaturområde til | 60 °C |
| Materiale spole | Termoplast |
| Tilkoblingsport 3 | M5 |
| Slukningsforsinkelse | 5 ms |
| Differenstryk max | 10 bar |
| Differenstryk min | 0 bar |
| Flowkoefficient | 1,2 |
|---|---|
| Max flow | 84 l/min |
| Funktion | 3/2, Elstyret med fjerderretur, Normalt lukket |
| Manuel drift | Ja |
| Materiale hus | PA |
| Materiale tætninger | NBR |
| Materiale stempel | Rustfrit stål |
| Materiale kortslutningsring | Kobber |
| Materiale indvendige dele | Rustfrit stål |
| Max tryk | 16 bar |
| Montering | Bundplade |
Passer som en pilotventil til ISO1-, ISO2- og ISO3-ventiler, men kan også bruges som en ekstern styringsventil, hvis den monteres på vores enkelt- eller modulopbyggelige subbaser. Med disse subbaser kan du samle ventilblokke til enhver applikation. Spolen har dobbeltspænding og er sikkert fastgjort med en fjederklips for nem udskiftning. Ventilen kan også bestilles uden en spole og suppleres med løs spole med forskellig tilslutningsspænding.
Aventics XV-serie fra Emerson muliggør øget fleksibilitet og effektivitet i produktionssystemer. Den moderne ventilteknologi i denne serie forbedrer udnyttelsen af trykluft og optimerer ydeevnen i pneumatiske systemer. Med sit kompakte design sparer XV-serien plads i styreskabet, samtidig med at ventilerne har lang levetid og kræver minimal vedligeholdelse. Dette giver øget oppetid og gør serien til et fremragende valg for nutidens krævende produktionsmiljøer.
Vi tilbyder et komplet udvalg af robuste og præcise sensorer til måling af ledningsevne, TDS, turbiditet, opløst ilt og pH. Sensorerne er udviklet til industrielle og kommunale applikationer og kombinerer høj målenøjagtighed med stabil drift og lavt vedligeholdelsesbehov.
I Danmark har vi et avanceret og veludbygget system til håndtering af vand og spildevand. Systemet er afgørende for både folkesundheden, miljøet og en bæredygtig samfundsudvikling. Det danske vand- og spildevandssystem omfatter produktion og distribution af drikkevand samt opsamling, transport og rensning af spildevand.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
OEM Automatic Klitsø styrker nu sit samarbejde med Emerson og påtager sig et udvidet ansvar for flere af deres førende varemærker på det danske marked. Det inkluderer blandt andet Aventics, ASCO, Tescom, AFAG og AGI – alle kendt for høj kvalitet og pålidelighed inden for industriel automation.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Effektforbrug | Spænding DC | Materiale spole | Manuel drift | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ventil 3/2 NC 24V DC uden stik
Art:
19000014
Kopieret
|
3 W
|
24 V
|
Termoplast
|
Ja
|
|
||
Ventil 3/2 NC 24V DC uden stik
Art:
19000018
Kopieret
|
3 W
|
24 V
|
Termoplast
|
Nej
|
|
||
|
Ventil 3/2 NC uden spole
Art:
19090006
Kopieret
|
|
|
|
Ja
|
|
||
|
Ventil 3/2 NC uden spole
Art:
19090017
Kopieret
|
|
|
|
Nej
|
|
Vælg en variant på listen