SUCO
Robust og kompakt pressostat i aluminium med indvendigt gevind for procestilslutning. Justeringsskrue til indstilling af kontaktpunkt under dæksel. Meget god overtryksbeskyttelse op til 600 bar. Kraftigt stik for enkel tilkobling.
Optioner:
• Membran og pakninger i EPDM eller Viton
• Til manifoldmontering, serie 0162
| Contact load max ac | 5 A |
|---|---|
| Contact load max dc | 3,5 A |
| Elektrisk tilslutning | DIN EN 175301-803-A |
| Funktion | Vekslende kontakt |
| Godkendelser | CE, RoHS II |
| IP-klasse | IP65 |
| Levetid mekanisk | 1 mio skift |
| Materiale hus | Aluminium |
| Materiale medieberørte del | Aluminium, NBR |
| Materiale membran | NBR |
| Max afvigelse | ±0,2 |
| Max antal ændringer pr. minut | 200 |
| Max arbejdsområde | 1 bar |
|---|---|
| Max tryk | 200 bar |
| Medietemperatur fra | -40 °C |
| Medietemperatur til | 100 °C |
| Min arbejdsområde | 0,5 bar |
| Omgivelsestemperatur fra | -20 °C |
| Omgivelsestemperatur til | 80 °C |
| Spænding AC/DC maks | 250 V |
| Tryktilslutning | G1/4 indvendig |
| Type pressostat | Blokmontage |
| Vægt | 240 g |
Robust og kompakt pressostat i aluminium med indvendigt gevind for procestilslutning. Justeringsskrue til indstilling af kontaktpunkt under dæksel. Meget god overtryksbeskyttelse op til 600 bar. Kraftigt stik for enkel tilkobling.
Optioner:
• Membran og pakninger i EPDM eller Viton
• Til manifoldmontering, serie 0162
Vi tilbyder et komplet udvalg af robuste og præcise sensorer til måling af ledningsevne, TDS, turbiditet, opløst ilt og pH. Sensorerne er udviklet til industrielle og kommunale applikationer og kombinerer høj målenøjagtighed med stabil drift og lavt vedligeholdelsesbehov.
I Danmark har vi et avanceret og veludbygget system til håndtering af vand og spildevand. Systemet er afgørende for både folkesundheden, miljøet og en bæredygtig samfundsudvikling. Det danske vand- og spildevandssystem omfatter produktion og distribution af drikkevand samt opsamling, transport og rensning af spildevand.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
OEM Automatic Klitsø styrker nu sit samarbejde med Emerson og påtager sig et udvidet ansvar for flere af deres førende varemærker på det danske marked. Det inkluderer blandt andet Aventics, ASCO, Tescom, AFAG og AGI – alle kendt for høj kvalitet og pålidelighed inden for industriel automation.
En af de vigtigste faktorer ved valg af en centrifugalpumpe er begrebet “total løftehøjde” (Total Head). En misforståelse af dette kan føre til valg af en pumpe, der enten ikke leverer den ønskede ydeevne eller får hyppige driftsstop, hvilket i sidste ende påvirker hele systemet.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Max afvigelse | Max arbejdsområde | Max tryk | Min arbejdsområde | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Pressostat 0,5-1 bar, G1/4F, SPDT, NBR
Art:
0161436141001
Kopieret
|
±0,2
|
1 bar
|
200 bar
|
0,5 bar
|
|
||
|
Pressostat 0,5-5 bar, G1/4F, SPDT, NBR
Art:
0161437141001
Kopieret
|
±0,2-0,5
|
5 bar
|
200 bar
|
0,5 bar
|
|
||
|
Pressostat 1-10 bar, G1/4F, SPDT, NBR
Art:
0161438141001
Kopieret
|
±0,5
|
10 bar
|
200 bar
|
1 bar
|
|
||
|
Pressostat 10-50 bar, G1/4F, SPDT, NBR
Art:
0161439141001
Kopieret
|
±3,0
|
50 bar
|
200 bar
|
10 bar
|
|
||
|
Pressostat 50-100 bar, G1/4F, SPDT, NBR
Art:
0161440141001
Kopieret
|
±3,0-5,0
|
100 bar
|
200 bar
|
50 bar
|
|
||
|
Pressostat 10-400 bar, G1/4F, SPDT, NBR
Art:
0161441141001
Kopieret
|
±5,0-9,0
|
400 bar
|
600 bar
|
100 bar
|
|
Vælg en variant på listen