• clock Køb på webshop inden 14.00 - varen sendes samme dag
  • info Læs mere om os
  • bullhorn Mere end 60 år i branchen!
  • cubes Over 25.000 varer på lager
Proces Proces
26-11-2021

Vi kan levere de fleste produkter i produktionsprocessen – f.eks. til fødevareindustrien, medicinalindustrien eller kemiindustrien

Vidste du, at vi er specialister i komponenter til produktionsprocessen? Vi har faktisk en hel afdeling der tager sig af disse komponenter, nemlig afdelingen Proces.

Nogle af Proces-afdelingens kernekompetencer er at levere produkter til fødevarebranchen og medicinalbranchen. Dette betyder, at der er styr på, at komponenterne er godkendte til de fremstillingsprocesser som de skal indgå i. Typiske godkendelser f.eks. fødevaregodkendelser, medicinske godkendelser eller ATEX-godkendelser.

Du finder vores afdeling Proces her:

Oversigt over alle produkter i Proces-afdelingen

De forskellige kategorier i Proces:

Kontakt vores produktspecialister for at høre mere om Proces:

Christian Hansen
Christian Hansen
Markedschef, Proces
48 10 64 34 48 10 64 34
christian.hansen@oemklitso.dk Send e-mail
Danni Nørløv Larsen
Salgsingeniør, Process
48 10 64 04 48 10 64 04
danni.norlov.larsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Industri, Sjælland

Frederik Lund Hansen
Salgsingeniør, Proces
48 10 64 70 48 10 64 70
frederik.lund@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Food/Pharma, Sjælland/Fyn

Jens Rasmussen
Salgsingeniør, Proces
48 10 64 41 48 10 64 41
jens.rasmussen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Food/Pharma, Jylland

Jesper Kallehauge
Produktchef, Food og Pharma
48 10 64 71 48 10 64 71
jesper.kallehauge@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Fittings, slanger, ventiler

Jonna Jakobsen
Jonna Jakobsen
Produktchef, Food og Pharma
87 59 22 27 87 59 22 27
jonna.jakobsen@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Skueglas, kameraer, belysning

Linda Fenneberg
Linda Fenneberg
Produktchef, Industri
48 10 64 91 48 10 64 91
linda.fenneberg@oemklitso.dk Send e-mail
Ansvarsområder

Flowstyring, trykregulering, butterfly-, kugle- og skydeventiler

Nicholas Haslund
Intern Sælger, Proces
48 10 64 02 48 10 64 02
nicholas.haslund@oemklitso.dk Send e-mail
Kundesupport

Hvis du har brug for support, kontakt os via en af nedenstående måder.

70 10 64 00

Send e-mail