ANDERSON NEGELE
Vi markedsfører niveaumålere af høj kvalitet og tidssvarende design fra vor leverandør Anderson-Negele. Vores produkter opfylder de højeste krav, der stilles til procesindustrien og er en perfekt løsning til applikationer indenfor fødevare-, lægemiddel-, kosmetikindustrien, såvel som de egner sig til applikationer i pharma- og bryggeriindustrien.
Alle Anderson-Negele's niveaumålere produceres efter konceptet "Hygienic by Design", hvilket afspejles i instrumenternes unikke design og de forskellige procesadaptere, der fås hertil.
Herunder finder du information om følgende serie indenfor niveaumåling:
NCS-M
Denne niveaumåler er ideel til fødevareindustrien, hvor man ønsker at overvåge et medies stand i rør eller metalliske beholdere. NCS-M-12 kan anvendes til kritiske medier såsom olie/fedt. Den fås med overløbs- og tørløbsalarm og kan leveres med gængse procestilslutninger såsom TriClamp, Varivent®, mejeriflange iht DIN 11851 og BioControl.
| Anvendelsesområde | Mad |
|---|---|
| Area | Mad |
| Forsyningsspænding DC max | 32 V DC |
| Forsyningsspænding DC min | 16 V DC |
| Godkendelser | 3-A, FDA |
| IP-klasse | IP69K |
| Længde | 11 mm |
| Materiale | Rustfrit stål |
| Materiale medieberørte del | PEEK |
| Materiale sensorhus | Rustfrit stål 1.4305 |
|---|---|
| Materiale tilslutning | Rustfrit stål 1.4305 |
| Medietemperatur fra | 0 °C |
| Medietemperatur til | 115 °C |
| Montage | Direkte monteret |
| Overfladeruhed | 0,8 µm Ra |
| Trykmodstand max | 10 bar |
| Vægt | 100 g |
Vi markedsfører niveaumålere af høj kvalitet og tidssvarende design fra vor leverandør Anderson-Negele. Vores produkter opfylder de højeste krav, der stilles til procesindustrien og er en perfekt løsning til applikationer indenfor fødevare-, lægemiddel-, kosmetikindustrien, såvel som de egner sig til applikationer i pharma- og bryggeriindustrien.
Alle Anderson-Negele's niveaumålere produceres efter konceptet "Hygienic by Design", hvilket afspejles i instrumenternes unikke design og de forskellige procesadaptere, der fås hertil.
Herunder finder du information om følgende serie indenfor niveaumåling:
NCS-M
Denne niveaumåler er ideel til fødevareindustrien, hvor man ønsker at overvåge et medies stand i rør eller metalliske beholdere. NCS-M-12 kan anvendes til kritiske medier såsom olie/fedt. Den fås med overløbs- og tørløbsalarm og kan leveres med gængse procestilslutninger såsom TriClamp, Varivent®, mejeriflange iht DIN 11851 og BioControl.
Kontakt os for at finde den mest optimale løsning til netop din applikation.
Når det kommer til komponenter, der skal anvendes i fødevareproduktion, sætter vi kvalitet og sikkerhed i højsædet for at sikre, at de lever op til de højeste standarder og følger branchens regler. Ved valg af komponenter er materialevalg, korrekt godkendelse, kompatibilitet og pålidelighed helt afgørende faktorer i denne branche. Hver komponent skal vælges omhyggeligt og tilpasses for at imødekomme de strenge krav, der stilles.
Efterhånden som kravene til pålidelig niveau- og flowmåling stiger, bliver behovet for smartere og mere robust teknologi stadig vigtigere. Med Rosemount 1208 niveau- og flowradar præsenterer vi hos OEM Automatic en ny, berøringsfri niveauradar, der kombinerer høj præcision med nem installation – uanset om det er vand, havre eller kemikalier.
M&S’ vinkelfiltre og snavssamlere er udviklet til effektiv filtrering og opsamling af procesrester i fødevareindustrien, hvor driftssikkerhed, hygiejne og nem service er afgørende. Et vinkelfilter til fødevarer anvendes til pumpbare medier og beskytter kritiske komponenter som pumper, ventiler og varmevekslere mod slid, tilstopning og uplanlagte driftsstop.
Nu kan du få præfabrikerede og konfigurerbare trykdæksler leveret på kun 2 uger – en hurtig og fleksibel løsning, der sparer dig både tid og besvær.
Vi tilbyder et bredt udvalg af Tescom trykregulatorer, der dækker alt fra laboratorieanalyser til industrielle gasinstallationer. Tescom er kendt for sin høje kvalitet, fleksibilitet og pålidelighed – uanset om du arbejder med brandfarlige gasser, kalibreringsudstyr eller trykpaneler.
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.