SENSECA
Model RW er en niveaukontakt i rustfrit stål eller plast, der monteres vandret for at angive væskeniveauet.
Specielt design
·Plastik design RWI-.. i PVDF
·Indstøbt kabel 2.000 mm
| Densitetsområde min | 0,75 g/cm³ |
|---|---|
| IP-klasse | IP65 |
| Kontaktbelastning max | 25 VA |
| Materiale | Rustfrit stål |
| Materiale flyder | Rustfrit stål 316L |
| Materiale tilslutning | Rustfrit stål 304 |
| Medietemperatur til | 120 °C |
| Montage | Sidemonteret |
|---|---|
| Spænding AC max | 50 V |
| Trykområde max | 5 bar |
| Type niveaumåler | Sidemonteret |
| Vægt | 0,11 kg |
Model RW er en niveaukontakt i rustfrit stål eller plast, der monteres vandret for at angive væskeniveauet.
Specielt design
·Plastik design RWI-.. i PVDF
·Indstøbt kabel 2.000 mm
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
OEM Automatic Klitsø styrker nu sit samarbejde med Emerson og påtager sig et udvidet ansvar for flere af deres førende varemærker på det danske marked. Det inkluderer blandt andet Aventics, ASCO, Tescom, AFAG og AGI – alle kendt for høj kvalitet og pålidelighed inden for industriel automation.
En af de vigtigste faktorer ved valg af en centrifugalpumpe er begrebet “total løftehøjde” (Total Head). En misforståelse af dette kan føre til valg af en pumpe, der enten ikke leverer den ønskede ydeevne eller får hyppige driftsstop, hvilket i sidste ende påvirker hele systemet.
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Hos os får du gennemprøvede løsninger til procesovervågning og visuel inspektion i lukkede beholdere og anlæg. Sortimentet omfatter skueglas og belysning fra FH Papenmeier, udviklet til brug i både standard- og krævende industrielle miljøer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Densitetsområde min | Kontaktbelastning max | Materiale | Materiale flyder | Materiale medieberørte del | Materiale tilslutning | Medietemperatur til | Spænding AC max | Trykområde max | Vægt | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Niveaukontakt RS ½NPT, DIN stik
Art:
RW-015HKS
Kopieret
|
0,75 g/cm³
|
25 VA
|
Rustfrit stål
|
Rustfrit stål 316L
|
|
Rustfrit stål 304
|
120 °C
|
50 V
|
5 bar
|
0,11 kg
|
|
||
|
Niveaukontakt PP, M16x1,5, 0,5m kabel
Art:
RWI-016PPK
Kopieret
|
0,6 g/cm³
|
50 VA
|
Polypropylen
|
Polypropylen
|
Polypropylen
|
Polypropylen
|
90 °C
|
250 V
|
3 bar
|
0,075 kg
|
|
Vælg en variant på listen