| Activation Distance | 14 mm |
|---|---|
| Conductor size | 0,25 mm² |
| Contact rating max | 24Vdc 0.2A |
| Godkendelser | ISO 13849-1, ISO 14119, EN60204-1, EN62061, EN60947-5-1, CE, cULus, TÜV, UL 508 |
| Integrated LED indication | Ja |
| IP-klasse | IP69K, IP67 |
| Kabellængde | 2 m |
| Kontakt | 2NC 1NO |
| Materiale | Rustfrit stål 316 |
|---|---|
| Mounting | 2 x M4 |
| Operating temperature | -25°C - 105°C |
| PFHd | 8.71 X 10⁻¹¹ |
| PL | up to PLe acc. ISO13849-1 |
| Recommended mounting gap | 5 mm |
| Switching current min | 10Vdc 1mA |
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Kabellængde | Pris | |
|---|---|---|---|---|
SMC-F 2m, 2NC 1NO med LED
Art:
137005
Kopieret
|
2 m
|
|
||
SMC-F QC M12, 2NC 1NO med LED
Art:
137008
Kopieret
|
0,25 m
|
|
Vælg en variant på listen