SUCO
Kompakt pressostat i galvaniseret stål med M12x1-stik og skiftekontakt for spænding op til 48 V. Indstøbt stik giver høj IP-klasse samt simpel og hurtig installation. Kan anvendes i mobil-, hydraulik- og pneumatikapplikationer.
0134 er med membran, og 0135 er stempelversion for højere tryk.
Optioner:
• Andre gevind
• Membran og pakning i EPDM eller Viton
| Elektrisk tilslutning | M12 |
|---|---|
| Funktion | Vekslende kontakt |
| Godkendelser | CSA US, RoHS II |
| IP-klasse | IP67 |
| Kontaktbelastning max | 4 A |
| Levetid mekanisk | 1 mio skift |
| Materiale hus | Forzinket stål |
| Materiale medieberørte del | Forzinket stål, NBR |
| Materiale membran | NBR |
| Max afvigelse | ±0,2 |
| Max antal ændringer pr. minut | 200 |
| Max arbejdsområde | 1,5 bar |
| Max tryk | 100 bar |
| Medietemperatur fra | -30 °C |
|---|---|
| Medietemperatur til | 100 °C |
| Min arbejdsområde | 0,3 bar |
| Omgivelsestemperatur fra | -20 °C |
| Omgivelsestemperatur til | 80 °C |
| Spænding AC/DC maks | 48 V |
| Stødmodstand | 294m/s²; 14 ms halv sinuskurve; DIN EN 60068-2-27 |
| Tryktilslutning | 1/4 BSP |
| Type pressostat | Høj nøjagtighed |
| Vægt | 100 g |
| Vibrationsbestandighed | 10g: 5..200 Hz sinuskurve, DIN EN 60068-2-6 |
Kompakt pressostat i galvaniseret stål med M12x1-stik og skiftekontakt for spænding op til 48 V. Indstøbt stik giver høj IP-klasse samt simpel og hurtig installation. Kan anvendes i mobil-, hydraulik- og pneumatikapplikationer.
0134 er med membran, og 0135 er stempelversion for højere tryk.
Optioner:
• Andre gevind
• Membran og pakning i EPDM eller Viton
Med de nye S202A-MC sensorer fra Inxpect får du en avanceret sikkerhedsløsning, der kombinerer høj fleksibilitet med dokumenteret driftssikkerhed. Løsningen er udviklet til moderne produktionsmiljøer, hvor kravene til både oppetid og personbeskyttelse er høje.
I moderne automatiseringsløsninger er præcis og stabil objektdetektering afgørende for en effektiv og sikker drift. KSS85-serien fra TAKEX er en innovativ pladesensor, der gør det muligt at registrere objekter via direkte kontakt – uanset farve, materiale eller form. Med sin fleksible og tynde konstruktion kan sensoren monteres næsten hvor som helst og sikrer pålidelig registrering i en lang række industrielle applikationer.
OEM Automatic Klitsø styrker nu sit samarbejde med Emerson og påtager sig et udvidet ansvar for flere af deres førende varemærker på det danske marked. Det inkluderer blandt andet Aventics, ASCO, Tescom, AFAG og AGI – alle kendt for høj kvalitet og pålidelighed inden for industriel automation.
En af de vigtigste faktorer ved valg af en centrifugalpumpe er begrebet “total løftehøjde” (Total Head). En misforståelse af dette kan føre til valg af en pumpe, der enten ikke leverer den ønskede ydeevne eller får hyppige driftsstop, hvilket i sidste ende påvirker hele systemet.
Den nye Millenium-generation er udviklet for at videreføre et gennemprøvet koncept og tilpasse det til nutidens krav om opkobling, fleksibilitet og brugervenlighed. Denne guide henvender sig til dig, der vil forstå, hvordan den nye Millenium anvendes i praksis, hvad der adskiller den fra tidligere generationer – og hvornår den er det rette valg.
Hos os får du gennemprøvede løsninger til procesovervågning og visuel inspektion i lukkede beholdere og anlæg. Sortimentet omfatter skueglas og belysning fra FH Papenmeier, udviklet til brug i både standard- og krævende industrielle miljøer.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Favoritter | Artikler | Funktion | Max afvigelse | Max arbejdsområde | Max tryk | Medietemperatur fra | Min arbejdsområde | Pris | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Pressostat 0,3-1,5 bar, G1/4, SPDT, NBR,M12
Art:
0134457031003
Kopieret
|
Vekslende kontakt
|
±0,2
|
1,5 bar
|
100 bar
|
-30 °C
|
0,3 bar
|
|
||
|
Pressostat 1-10 bar, G1/4, SPDT, NBR,M12
Art:
0134458031042
Kopieret
|
Vekslende kontakt
|
±0,5
|
10 bar
|
300 bar
|
-40 °C
|
1 bar
|
|
||
|
Pressostat 10-50 bar, G1/4, SPDT,NBR,M12
Art:
0134459031009
Kopieret
|
Strømløs åben
|
±3,0
|
50 bar
|
300 bar
|
-40 °C
|
10 bar
|
|
||
|
Pressostat 10-100 bar, G1/4, SPDT, NBR,M12
Art:
0134461031012
Kopieret
|
Strømløs åben
|
±3,0-5,0
|
100 bar
|
300 bar
|
-40 °C
|
10 bar
|
|
||
|
Pressostat 50-200 bar, G1/4,SPDT,NBR,M12
Art:
0135460031003
Kopieret
|
Strømløs åben
|
±5,0
|
200 bar
|
600 bar
|
-40 °C
|
50 bar
|
|
Vælg en variant på listen